Policie ČR se připravuje na Velikonoce, hlídky se zaměří nejenom na silnice

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 16 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – V souvislosti s velikonočními svátky a volnými dny je očekáváno zvýšení hustoty provozu kvůli odjezdu na chaty, chalupy, do turistických lokalit, a poté v pondělí půjde o návrat lidí zpět do svých domovů. Na silnice mohou vyjet i tzv. sváteční řidiči. Příbramští policisté se proto zapojí do celorepublikové akce, která je zaměřena na intenzivnější kontroly na komunikacích, např. zda motoristé dodržují rychlost, nejedou pod vlivem návykových látek, netelefonují za jízdy.

“Hlídky se soustředí zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy, a kde dochází častěji k nehodám. Se začínající motorkářskou sezónou se předpokládá zaměření i na tyto účastníky silničního provozu. Příslušníci policie budou také kontrolovat celé osádky vozidel, jestli jsou všichni připoutáni bezpečnostními pásy. Výkon služby bude zesílen také v místech, kde budou probíhat různé akce s účastí většího počtu osob,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.