Policejní zásahová jednotka zadržela přímo při výrobě pervitinu dvojici mužů

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Kriminalisté několik měsíců dokumentovali protiprávní činnost mužů, kteří si přilepšovali výrobou drog. Agnus – tak zněl krycí název akce, v rámci které krajští kriminalisté prováděli potřebné úkony trestního řízení v souvislosti s rozkrytím tříčlenné skupiny, která se specializovala na výrobu a následný prodej pervitinu.

V hledáčku kriminalistů byli muži ve věku 37  a 38 let hned několik měsíců, během nichž, i přesto, že se snažili jednat značně konspirativně, dokumentovali jejich trestnou činnost a zajišťovali potřebné důkazy k trestnímu řízení. Jejich „produktivní“ činnost pak následně, po předem naplánovaném zákroku, učinila přítrž středočeská zásahová jednotka.

Ta všechny aktéry koncem července zadržela v garáži na Příbramsku a to právě ve chvíli, kdy se dva z nich výrobě pervitinu naplno věnovali. Garáž, jakož i další objekty (stodola a další) poskytl dalším dvěma kamarádům (37 a 38 let), kteří byli hlavními aktéry výroby a prodeje pervitinu, šestatřicetiletý muž s příslibem několikatisícové odměny.

Uvnitř těchto objektů pak kriminalisté v rámci domovních prohlídek zajistili podomácku vyrobenou laboratoř na výrobu drog, veškeré potřebné chemikálie a prekursory, ale současně i tisíc gramů  pseudoefedrinu, který se jim ale díky „návštěvě“ zásahové jednotky nepodařilo přetransformovat do finální podoby.

Po zadržení zásahovou jednotkou pak zahájili kriminalisté proti trojici mužů trestní stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle §  283 odst. 1, 2 písm. c) trestního zákoníku, za který jim v případě projednání před soudem hrozí až desetileté tresty odnětí svobody.

„Vazebně je stíhán pouze jeden z mužů, a to 38letý, kterého Okresní soud v Příbrami odsoudil za výrobu psychoaktivních látek již letos v červnu, kdy mu stanovil podmíněný trest odnětí svobody v déle 48 měsíců, tedy až do roku 2026,“ doplnila v tiskové zprávě Vlasta Suchánková z oddělení tisku a prevence KŘP Středočeského kraje.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com