Pokud vyrazíte na běžky, počítejte s tím, že strojově upravené stopy zavál nový sníh

SEDLEC-PRČICE – Prakticky denně padající sníh výrazně snižuje možnost úpravy běžkařských stop v okolí Cunkova. Sdružení obcí Čertovo břemeno v pátek 15. ledna strojově protáhlo trasy Libenice – Cunkov – Ounuz – Businy – Jistebnice – Křivošín – Libenice a nově také trasu Křivošín – Orlov – Kostelec – Borotín – Sychrov – Křivošín a dále trasu Jistebnice – Brtec – Božejovice – Jistebnice. Stopy ale pod novým sněhem zmizely. V sobotu však postupně dojde k obnově tras v centrální části.

Upravena byla v pátek také značená parkoviště parkoviště u Cunkova – naproti Hospodě U Bizona, dále centrální parkoviště na křižovatce u Libenic.Také v tomto případě Parkovat by se mělo nechat také v Jistibnici u rybníka Smolík. Také v tomto případě musí motoristé počítat s novým sněhem na parkovištích. Sobotní předpověď počasí počítá s oblačnou oblohou a denními teplotami -5 až -2 °C. Podobně mrazivo bude v okolí Cunkova také v neděli 17. ledna.

“Běžkařské tratě v okolí Monínce se vyznačují spíše mírně zvlněným profilem. Jednotlivé trasy jsou značeny oranžovými směrovými tabulkami a vedou po loukách, okolo polních remízků nebo v lese. Jedna z nejnavštěvovanějších tras vede od horní stanice lanovky okolo budovy staré poštovny, která byla dříve na Sněžce, směrem na Ounuz. Okolo skalního útvaru Čertovo břemeno se poté můžete vydat až na Cunkov a Aleninu Lhotu,” uvádí na svých stránkách Areál Monínec.