Pojmenování nového parku po prezidentovi Václavu Havlovi u zastupitelů neprošlo

SEDLČANY – Už podruhé se sedlčanští zastupitelé na svém jednání v pondělí 7. září dohadovali o pojmenování nově vybudovaného parku v prostoru za modlitebnou Adventistů sedmého dne v Tyršově ulici. Na návrh Rady města park měl být pojmenován po prvním polistopadovém prezidentovi České republiky Václavu Havlovi. Ten navštívil Sedlčany v září roku 1990.

Už na červnovém jednání sedlčanských zastupitelé někteří z nich chtěli, aby park se jmenoval jinak. Stejná situace nastala i při jednání Zastupitelstva 7. září. Nic platné nebylo ani to, že radní už měli k dispozici kladné stanovisko Nadace Václava a Dagmar Havlových. Nakonec návrh Rady města u zastupitelů opět neprošel, stejně tak jako dřívější návrhy (kupříkladu Park Víry).

Pondělní hlasování zastupitelů nakonec rozhodlo o pojmenování dotyčného parku daleko skromněji – park Pod Nemocnicí. To proto, že park se nachází opravdu v prostoru pod areálem místní nemocnice. Kuriozitou určitě je, že místní obyvatelé si park už dávno pojmenovali sami, a to podle povrchu kovové děrované fasády blízké modlitebny – park U struhadla.

Foto: Ladislav Havel