Pohřešovanou čtyřiasedmdesátiletou ženu policisté ani po 17 dnech pátrání neobjevili

SEDLČANSKO – Policisté se i nadále obracejí na občany s žádostí o spolupráci a pomoc při pátrání po čtyřiasedmdesátileté pohřešované ženě. Ta odešla v sobotu 25. prosince, v dopoledních hodinách, na procházku fotit svá oblíbená místa v okolí lesa u obce Nalžovice, v její části Chlum a doposud se nevrátila domů. Po seniorce kriminalisté vyhlásili pátrací akci, do které se zapojilo hlídky policistů z obvodního oddělení, policejní psovod se služebním psem, psovod z Czech SAR Teamu se speciálně vycvičeným psem na pátrání po osobách, dále drony a policisté z poříčního oddělení Slapy.

Bohužel se dosavadním pátráním stále nedaří ženu nalézt. „Pohřešovaná 74letá žena je vysoká mezi 160 a 170 cm, střední postavy, má krátké šedivé vlasy a šedé oči. Seniorka by měla mít na sobě dlouhou černou bundu či kabát a černou čepici, bližší informaci k oblečení se nám nepodařilo získat. Žena chodí přihrbená a pomalou rychlostí. Seniorka užívá léky na diabetes a tlak, bez jejich pravidelného užívání by mohla být ohrožená na životě, zejména také vzhledem k mrznoucímu počasí,“ uvedla už dříve policie ČR.

Mobilní telefon ani žádné osobní věci u sebe nemá, vše ponechala doma. Dnes, tj. 11. ledna znovu za účelem pátrání po seniorce vzlétl vrtulník s termovizí, Detailní popis a fotografie seniorky na: pátrání po osobách. „Žádáme občany, kteří mají jakékoliv informace o tom, kde by se pohřešovaná mohla nacházet, aby se ozvali policistům na linku 158,“ dodává policie.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com