Podzimní část divizní sezony se fotbalistům A mužstva Tatranu moc nepovedla

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany přezimují ve skupině A Fortuna:Divize na nelichotivém dvanáctém místě. V patnácti odehraných kolech získali je 19 bodů, vstřelili 29 gólů a soupeři jim nastříleli 35 gólů. Doma Tatran na podzim sehrál sedm zápasů, pět vyhrál a dva prohrál při skóre 19:9. Opačně vypadá tabulka zápasů Tatranu hraných na hřištích soupeřů. Venku sehrál Tatran osm zápasů, z toho jeden vyhrál a sedm prohrál při skóre 10:26.

“Čekali jsme lepší výsledky umístění ve středu tabulky, to se bohužel nestalo. Dvanácté místo je pro nás zklamáním, v tabulce pravdy máme mínus dva body. Tři kola před koncem to vypadalo že cíl splníme, jenže jsme poslední dva zápasy doma nezvládli a ztratili jsme pět bodů. Kdyby jsme je neztratili tak jsme ve středu tabulky skončili a měli plus tři body,” řekl v úvodu hodnocení podzimu Jiří Voráček, vedoucí mužstva A Tatranu a pokrčoval:

“Kde hledat příčiny našich výsledků? Hlavně to byla ztráta pěti hráčů ze základu od začátku podzimu! Pro zranění vypadly Honza Vystyd, Petr Haas a Pavel Lípa, do zahraničí odešel Tomáš Senft a aktivní činnost ukončil Němec! Pro trenéra nastalo velké dilema koho postavit do útoku, když mu vypadli útočníci. Řešit to za pomocí halvů, tím se stalo že v útoku nebyl žádný zakončovatel a hráči situace přehrávali a nikdo nevystřelil i když si to situace vyžadovala.”

“Další náš problém je, že máme devadesát procent hráčů s vysokoškolským vzděláním a práce pro ně v Sedlčanech není. A tak se zabydleli v Praze a účast hráčů je tím pádem na trénincích slabá. Obrovským problémem je i řešení standardních situací, po kterých inkasujeme neskutečně laciné branky. Je pravda že máme vzrůstem malé hráče, ale to neznamená, že při těsném bránění nemůžou v rámci pravidel do hráče strčit.”

“Teď se všichni modlíme, aby dopadli na výbornou operace Vystyda a Haase a hráči se naplno zapojili do zimní přípravy. To samé platí o Pavlovi Lípovi. V zimní přípravě půjde o nabrání fyzické kondice v přípravných zápasech. V plánu jich máme sehrát devět, soustředit se musíme také na zlepšení obrané činnosti mužstva,” dodal Jiří Voráček. Nejlepším střelcem podzimu se stal se sedmi brankami Kryštof Kvěch, nejtrestanějšími hráči Tatranu pak Milan a David Krůta.