Podvodník pod záminkou napadení jejího účtu virem připravil ženu o 100 tisíc korun

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

BENEŠOVSKO – O tom, že jsou podvodníci, především v internetovém prostředí, stále vynalézavější, se dozvídáme každým dnem. Jedou se jedná o pomoc s investováním peněz, jindy o koupi kryptoměny a tentokrát o případ, kdy podvodník zavolal poškozené s tím, že byl její bankovní účet napaden virem. Poškozenou jednačtyřicetiletou ženu telefonicky kontaktoval neznámý muž vydávajícího se za pracovníka banky s tím, že je její účet napaden.

„Dle instrukcí pak měla žena převést několik desítek tisíc korun na svůj druhý bankovní účet. Když tak žena učinila, požadoval ještě stažení aplikace do mobilu a následný převod více jak 100 tisíc korun na údajný účet banky, kde jí pomohou viry z obou jejích účtů odstranit. Poškozenou zřejmě natolik vyděsilo, že by o své peníze mohla přijít, že peníze odeslala a nedomyslela, že se může jednat o podvod,“ píše Barbora Schneeweissová, tisková mluvčí PČR.

„Dávejte si pozor na podvodníky a jakoukoliv informaci, že není něco v pořádku s vaším bankovním účtem nebo penězi na něm, si sami ověřte na příslušné bance. Zavolejte na oficiální telefonní číslo vaší banky nebo se osobně dostavte na pobočku a informace, které jste po telefonu dostali si sami dobře ověřte. Po telefonu s neznámou osobou žádné finanční transakce neprovádějte a kontaktujte vaši banku, případně pak i policii,“ dodává tisková mluvčí.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com