Počty pozitivně testovaných osob v regionu Sedlčanska k 26. březnu jen mírně klesly

SEDLČANSKO – V regionu Sedlčanska (ORP Sedlčany – 22 obcí) bylo k půlnoci 26. březnu 321 osob s pozitivním testem, z toho 73 ve věku nad 65 let a dalších 23 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo v nemocnici hospitalizováno šest osob. Přímo v městě Sedlčany (včetně osad) bylo k 26. březnu 106 osob s pozitivním testem. Z dalších měst Sedlčanska bylo k 26. březnu v Sedlci-Prčici 34 pozitivně testovaných a v Krásné Hoře nad Vltavou 21.

V jednotlivých obcích regionu mají k 26. březnu nejvíce pozitivně testovaných obce Dublovice, Petrovice a Prosenická Lhota (shodně 19). Následují Nedrahovice (17), Svatý Jan (15), Vysoký Chlumec (12), Kosova Hora (11), Nalžovice a Počepice (shodně 10), Jesenice (6), Nechvalice (5), Klučenice a Křepenice (4). V dalších výše nejmenovaných obcích regionu jsou tři a méně pozitivně testované osoby. Nulu měly k 26. březnu z regionu Sedlčanska pouze Radíč a Štětkovice.

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že případně mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím a proto se v dalších dnech mohou měnit.

Ilustrační foto: pixabay.com