Počty pozitivně testovaných osob v poslední listopadové dekádě stále v regionu klesají

SEDLČANSKO – Vývoj epidemie covidu-19 na Sedlčansku v posledních dnech mírně kolísá, přesto osob s pozitivním testem nadále v regionu klesá. Podle posledních zveřejněných dat Ministerstva zdravotnictví ČR bylo k 25. listopadu v regionu Sedlčanska (zahrnuje 22 obcí) celkem 188 lidí s pozitivním testem na covid -19. Z toho na kategorii seniorů ve věku 65 až 75 let připadlo 50 osob a na kategorii nad 75 let 27 osob. Osm osob k 25.11. bylo s covidem hospitalizováno.

Z celkového počtu pozitivních osob k 25. listopadu připadalo na město Sedlčany 78 lidí s pozitivním testem. Z dalších obcí a měst regionu bylo ke stejnému datu v Sedlci-Prčici 24, Vysokém Chlumci 10, Dublovicích a Svatém Janu shodně devět, Kosově Hoře a Krásné Hoře shodně osm, Počepicích a Nalžovicích sedm. V dalších obcích regionu se počty pohybují od pěti do jedné. V Radíči a Štětkovicích nejsou pozitivně testované osoby.

Zdroj dat: Ministerstvo zdravotnictví
Ilustrační foto:
pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Stejně tak je potřeba vzít v úvahu fakt, že v Sedlčanech je největší Domov seniorů ve Středočeském kraji.