Počty pozitivně testovaných osob přesáhly k 19. únoru na Sedlčansku číslo 200

REGION – Ve Středočeském kraji přibylo k půlnoci 19. února 1838 osob s pozitivním testem na covid-19. Rizikové skóre PES ve středních Čechách je nyní 78, což stále odpovídá pátému stupni rizika. V regionu Sedlčanska bylo k 19. únoru 214 osob s pozitivním testem (přes 200 bylo naposledy v regionu 13. listopadu 2020). Z toho 62 ve věku nad 65 let a 27 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo v nemocnici 10 osob. Přímo v městě Sedlčany bylo k 19. únoru 63 osob s pozitivním testem.

Z dalších měst bylo k 19. února v Sedlci-Prčici 25 pozitivně testovaných a v Krásné Hoře nad Vltavou osmi. V Prosenické Lhotě čtrnáct, ve Vysokém Chlumci třináct. V Nalžovicích a Počepicích jedenáct. V Kosově Hoře deset, Petrovicích devět, v Dublovicích a Milešově osm. Sedm v Jesenci, šest v Nechalicích, pět v Nedrahovicích. Čtyři v Klučenicích, Kňovicích a Svatém Janu. V dalších výše nejmenovaných obcích regionu počty pozitivně testovaných nepřekročily tři osoby. Jediné Příčovy měly nulu.

Ilustrační foto: pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR a nově také metodou antigenních testů. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím.