Počet vakcín podaných ve středních Čechách dnes překročil jeden milion

STŘEDNÍ ČECHY – Ve Středočeském kraji dnes kolem poledne padla hranice jednoho milionu podaných vakcín proti Covidu-19. Očkování stále pokračuje ve všech 22 městech. Hejtmanka Petra Pecková (STAN) a radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) se shodou okolností právě dnes vydali do dalších tří očkovacích center, aby zdravotníkům poděkovali za jejich práci. Navštívili Nymburk, Městec Králové a Říčany.

Sedlčanské očkovací centrum hejtmanka navštívila jako první už před měsícem. „Snažíme se postupně navštívit všechna očkovací místa v kraji, abychom opravdu upřímně poděkovali všem, kdo se na jejich chodu podílejí. Dnes už to bereme skoro samozřejmě, jak skvěle centra fungují, ale vzpomeňme si na nedávné měsíce, když se celý projekt dával dohromady, nebyly vakcíny, sháněly se vhodné prostory, personál, vybavení,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

“Očkování pokračuje podle plánu i když dodávky vakcín jsou už nižší. V průběhu srpna se dá očekávat postupné omezení provozu v jednotlivých místech, bude záležet na zájmu lidí. Stále směřujeme k cíli, který jsme avizovali – od září vrátit prostory původním účelům, aby se do nich mohla vrátit kultura či sport, pokud to bude možné. A stále platí, že v našich zdravotnických zařízeních chceme zachovat ambulance, kde se bude i nadále očkovat,“ nastínil další vývoj radní Pavel Pavlík.

Počet podaných vakcín proti Covidu – 19 ve Středočeském kraji dnes (14. července) kolem poledne dosáhl jednoho milionu. Dokončené očkování už má zhruba 400 000 lidí v kraji. “Samozřejmě sledujeme i statistiky, ve kterých vidíme, že Středočechům už bylo podáno skoro 1 200 000 vakcín, což je samozřejmě dobrá zpráva i s ohledem na aktuální epidemickou situaci a možné scénáře vývoje v dalších měsících,“ doplnila hejtmanka.

Zdroj/foto: Středočeský kraj