Počet pozitivně testovaných osob v regionu Sedlčanska k 19. březnu opět vzrostl

SEDLČANSKO – V regionu Sedlčanska (ORP Sedlčany – 22 obcí) bylo k půlnoci 19. březnu 365 osob s pozitivním testem, z toho 77 ve věku nad 65 let a dalších 27 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo v nemocnici hospitalizováno dvanáct osob. Přímo v městě Sedlčany (včetně osad) bylo k 19. březnu 112 osob s pozitivním testem. Z dalších měst Sedlčanska bylo k 19. březnu v Sedlci-Prčici 45 pozitivně testovaných a v Krásné Hoře nad Vltavou sedmnáct.

V jednotlivých obcích regionu mají k 19. březnu nejvíce pozitivně testovaných obce Petrovice (34), Dublovice (22), Nalžovice (18) a Nedrahovice (17). Následují Vysoký Chlumec (15), Nechvalice (14), Prosenická Lhota (12), Kosova Hora a Jesenice (shodně 9), Počepice a Svatý Jan (8), Klučenice a Milešov shodně 6), Kňovice, Křepenice a Osečany (shodně 4) a Příčovy (2). Nulu měly k 19. březnu z regionu Sedlčanska pouze Radíč a Štětkovice.

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i ,když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že případně mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím a proto se v dalších dnech mohou měnit.

Ilustrační foto: pixabay.com