Počet pozitivně testovaných osob v regionu Sedlčanska spadl k 11. květnu na číslo 45

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – V regionu Sedlčanska (ORP Sedlčany – 22 obcí) bylo k 11. květnu 45 osob s pozitivním testem, z toho 18 ve věku nad 65 let a dalších devět ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu nebyla hospitalizována žádná osoba. Přímo v městě Sedlčany (včetně osad) bylo k 11. květnu 16 osob s pozitivním testem. Z dalších měst Sedlčanska bylo k 11. květnu v Sedlci-Prčici sedm a v Krásné Hoře nad Vltavou šest pozitivně testovaných osob.

V jednotlivých obcích regionu měla k 11. květnu nejvíce pozitivně testovaných osob obec Nechvalice (4). Následují Kosova Hora a Petrovice (shodně 3), Klučenice (2), Nalžovice, Nedrahovice, Osečany a Vysoký Chlumec (shodně jeden). Nulu mělo k témuž datu z regionu Sedlčanska stále jedenáct obcí – Dublovice, Jesenice, Kňovice, Křepenice, Milešov, Počepice, Prosenická Lhota, Příčovy, Radíč, Svatý Jan a Štětkovice.

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že případně mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznam, Osečany ená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím a proto se v dalších dnech mohou měnit.

Ilustrační foto: pixabay.com