Počet pozitivně testovaných osob v regionu Sedlčanska klesá pomalu ke stovce

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – V regionu Sedlčanska (ORP Sedlčany – 22 obcí) bylo k půlnoci 19. dubna 104 osob s pozitivním testem, z toho 22 ve věku nad 65 let a dalších devět ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu byli v nemocnici hospitalizováni dva lidé. Přímo v městě Sedlčany (včetně osad) bylo k 19. dubnu 58 osob s pozitivním testem. Z dalších měst Sedlčanska bylo k 19. dubnu v Sedlci-Prčici 14 a v Krásné Hoře nad Vltavou jedenáct pozitivně testovaných.

V jednotlivých obcích regionu měla k 19. dubnu nejvíce pozitivně testovaných osob obec Dublovice a Nalžovice (shodně 5). Následují Nedrahovice a Petrovice (shodně 4), Kosova Hora a Nechvalice (shodně 3). Nulu mělo k témuž datu z regionu Sedlčanska osm obcí – Jesenice, Kňovice, Milešov, Osečany, Prosenická Lhota, Příčovy, Radíč a Štětkovice. Zbytek výše nejmenovaných obcí v regionu Sedlčanska měl dva a méně pozitivně testované osoby.

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že případně mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím a proto se v dalších dnech mohou měnit.

Ilustrační foto: pixabay.com