Počet dopravních nehod zaviněných srážkou se zvěří se ani v letošním roce nesnižuje

REGION – Od začátku roku do konce května řešili příbramští policisté 137 nehod se zvěří. Poslední nehoda se odehrála v neděli 21. června chvíli po půlnoci na silnici I/18 v blízkosti Vesteckého mostu přes Vltavu. Pod kola projíždějícího vozidla značky Toyota Corolla vběhla srnčí zvěř. Ta následně z místa střetu odběhla. Zanechala však za sebou čtyřicetitisícovou škodu.

Nejlepším preventivním opatřením před srážkou se zvěří je nízká rychlost jízdy, tím vzniklá prostor pro včasnou reakci. Pokud motorista spatří zvěř včas, měl by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, hrozí např. čelní náraz do protijedoucího automobilu nebo náraz do stromu u silnice,” vysvětluje policejní mluvčí Monika Schindlová.

Stejně jako se nesnižuje počet srážek se zvěří, se ani nesnižuje počet řidičů usedajících za volant pod vlivem alkoholu či drog. Tentokrát to byl alkohol u pětapadesátiletého řidiče, kterého policisté zastavili v neděli 21. června po půlnoci v Petrovicích. “Provedená dechová zkouška u něj byla pozitivní, na displeji přístroje se objevila hodnota 1,45 promile alkoholu. Další jízda byla muži zakázána. Nyní se bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” doplnila v tiskové zprávě policistka.

Ilustrační foto: Pixabay