Počet lidí s pozitivním testem na Sedlčansku klesl k 17. listopadu již pod tři stovky

SEDLČANSKO – Vývoj epidemie covidu-19 začal konečně v posledních dnech vykazovat známky brždění také na Sedlčansku. Podle posledních dat Ministerstva zdravotnictví ČR začalo na Sedlčansku ubývat i pozitivně testovaných seniorů. K 17. listopadu bylo v regionu Sedlčanska (zahrnuje 22 obcí) celkem 296 lidí s pozitivním testem na covid -19. Z toho na kategorii seniorů ve věku 65 až 75 let připadlo 62 osob a na kategorii nad 75 let 30 osob. Na 14 se snížil i počet hospitalizovaných.

Z celkového počtu pozitivních osob k 17. listopadu připadalo na město Sedlčany 105 lidí s pozitivním testem. Z dalších větších obcí a měst bylo ke stejnému datu v Sedlci-Prčici 34, Kosově Hoře 20, Vysokém Chlumci 19, Krásné Hoře 18, Dublovicích 15, Petrovicích 8 osob s pozitivním testem. Z dalších obcí Sedlčanska pak stojí za zmínku Počepice a Nalžovice, které mají po deseti pozitivně testovaných, Nechvalice a Osečany 9 a Nedrahovice 7.

Zdroj dat: Ministerstvo zdravotnictví
Ilustrační foto:
pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Stejně tak je potřeba vzít v úvahu fakt, že v Sedlčanech je největší Domov seniorů ve Středočeském kraji.