Počet dopravních nehod se v loňském roce snížil na Příbramsku téměř o pětinu

PŘÍBRAMSKO – V roce 2020 řešili příbramští dopravní policisté 1341 dopravních nehod, což je o 299 méně než v roce 2019. Na příbramských silnicích zemřelo pět osob, o sedm méně než v předchozím roce, tj. snížení vážných a tragických následků o více než 40 %. Dále 26 lidí utrpělo těžké zranění a 288 poranění lehčího charakteru. Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy.

“Následně se v 187 případech podepsala na loňské nehodovosti nepřiměřená rychlost. Ve 106 případech to pak bylo nedání přednosti v jízdě. Osmapadesát řidičů, kteří zavinili nehodu, bylo pod vlivem alkoholu. Celkem 339 karambolů způsobila zvěř. Na automobilech vznikla škoda, která dosáhla téměř 80 milionů korun,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

V měsíci prosinci se stalo 95 nehod, jeden člověk zemřel, jeden utrpěl těžké zranění a 21 osob lehká poranění. Škoda na vozidlech činila 4,5 milionů korun. Smrtelná dopravní nehoda se odehrála dne 21. prosince ve večerních hodinách v Jinecké ulici v Příbrami, kde se střetl autobus s chodcem, který šel po silnici ve směru jízdy dopravního prostředku.

Ilustrační foto: pixabay.com