Počasí ve svatokateřinském týdnu přinese výrazné teplotní skoky od +12 °C do -3 °C

Počasí jak na houpačce začalo nedělním oteplováním. V pondělí bude většinou zataženo s deštěm či přeháňkami. Odpolední teploty se vyšplhají na 8 až 12 °C, vítr bude pocitovou teplotu ale snižovat. Podobné počasí, tedy převážně oblačno až zataženo, místy opět s deštěm či přeháňkami, přinese i úterý. Navečer se začne od severu ochlazovat, odpolední teploty ještě vystoupají na 5 až 10 °C.

Středa má být převážně oblačná až polojasná se studeným severním prouděním a místními sněhovými přeháňkami. Ranní teploty až -3 °C, přes den kolem nuly nebo slabě nad nulou. Čtvrteční ráno přinese polojasnou oblohou a teploty až -2 °C, přes den zataženo se srážkami a teplotami 2 až 7 °C a čerstvým větrem. V pátek se mírně oteplí, má být zataženo s denními teplotami 7 až 9 °C.

Výhled počasí na víkend (kdy má v sobotu 25. listopadu svátek Kateřina) slibuje oblačnou až zataženou oblohu s deštěm či dešťovými přeháňkami. Ranní teploty v sobotu většinou nad nulou, odpolední mají vystoupat na 7 až 10 °C při síle větru do 15km/hod. Podobné počasí opět se zataženou oblohou, častými dešťovými přeháňkami, nárazy větru a teplotami 6 až 9 °C předpovídají meteorologové i na neděli.

Zdroj: ČHMÚ
Ilustrační foto: pixabay