Počasí v týdnu bude jako na houpačce, zato Velikonoční víkend by se měl vydařit

Víkend byl ve znamení jak teplého, tak i chladného a deštivého počasí. Teploty v sobotu vyšplhaly na některých místech i k 20 °C, v neděli panovalo podprůměrné chladné počasí s přeháňkami a nepříjemným větrem. Na tuto dobu studené počasí bude pokračovat i v pondělí, kdy by měla panovat polojasná až oblačná obloha s přeháňkami. Během dne začne oblačnosti ubývat až na jasno. Nejvyšší teploty se vyšplhají na 8 až 12 °C a stále bude foukat mírný až čerstvý vítr.

V průběhu úterý k nám začne proudit od jihozápadu teplejší vzduch a po ránu, které bude často mrazivé se teploty dostanou přes den na 12 až 16 °C. Často bude svítit slunce, které bude pouze částečně stínit vysoká oblačnost. Ve středu vyvrcholí příliv teplého vzduchu a teploty se tak vyšplhají na nadprůměrných 16 až 20 °C. Později odpoledne se projeví postupující studená fronta, na které se často objeví srážky ve formě přeháněk nebo bouřek.

Ochladí se ale doslova jen na pár hodin, protože hned ve čtvrtek k nám začne proudit přechodně teplejší vzduch a teploty se zastaví na 15 až 19 °C, večer bude opět ve znamení občasného deště nebo přeháněk. Pátek přinese teploty 16 až 20 °C. V sobotu bude podle meteorologů jasno až polojasno s denními teplotami 18 až 22 °C. V neděli bude jasno až polojasno, denní teploty 20 až 24 °C. Také o Velikonočním pondělí mají teploty stoupat až 24 °C při polojasné obloze.

Zdroj: Meteocentrum.cz, ČHMÚ
Ilustrační foto: pixabay