Počasí v novém týdnu přinese teploty kolem pěti stupňů, srážek bude minimálně

REGION – Nedělní ráno přineslo na Sedlčansku při nočním vyjasnění teploty kolem pěti stupňů pod bodem mrazu. V posledním listopadovém týdnu už ranní teploty tak nízké meteorologové neočekávají. Naopak nás čeká počasí více méně typické pro tuto část roku. Jednotlivé nejbližší dny se budou lišit množstvím oblačnosti.

Přičemž nejpravděpodobněji od úterka do čtvrtka to bude oblačnost inverzní, kdy nad námi po přechodu další fronty bude nejteplejší vzduch. Od pátku by se inverze objevovat neměly a převáží spíš frontální oblačnost. Srážky po zbytek měsíce meteorologové téměř nečekají. Pokud ano, tak jen slabý déšť v pondělí, a pak je malá možnost trochy deště na konci týdne.

“Na víkend některé modely uvažují mírnější ochlazení, které by přineslo na hory i slabé sněžení. Denní teploty se ustálí na hodnotách poblíž 5 °C. Dlouhodobý výhled zatím naznačuje spíš pokračování stávající situace i do začátku prosince, Na přelomu listopadu a prosince vidíme již menší pravděpodobnost inverzí a spíš nižší teploty na horách,” uvádí Meteocentrum.

Zdroj: meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com