Počasí Mariánské pouti kromě pátečního a sobotního večera přece jen nakonec přálo

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Už druhým rokem se tradiční sedlčanská pouť nekoná na Novém městě a přilehlých ulicích, ale na okraji města v Jateční a částečně i Tyršově ulici. Pouťové atrakce se do Sedlčan většinou přesunují z prčického posvícení a ani letos tomu nebylo jinak. Podobně jako loni, tak i letos přivítala provozovatelé atrakcí pondělní bouřka s vydatným deštěm, který na vozovce i travnaté ploše vytvořil velké louže. Déšť provoz atrakcí doprovázel také v pátek i v sobotu večer.

Hlavně páteční bouřka s vydatným lijákem proměnila travnatý prostor v jednu velkou louži. Naštěstí město na to zareagovalo tím, že všechna bahnitá místa zasypala štěrkem. Takže v sobotu v podvečer se nechalo mezi atrakcemi vcelku solidně chodit, relativně tu bylo i dost lidí. O atrakce už tak velký zájem ale nebyl, mládež bylo možné vidět na adrenalinových atrakcích typu lavice, horská dráha či twister, malé děti na skluzavkách a dětských kolotočích. Pak opět přišel krátký, ale vydatný déšť…

A sváteční neděle 16. srpna 2020? To už byla obloha po rozplynutí ranních mlh nad sedlčanskou poutí jasná až polojasná. A co především? Absolutně bez deště a bouřek. Odpolední teploty v neděli šplhaly téměř až 28 stupňům Celsia. Takže tradiční Mariánská pouť se nakonec i letos vydařila!

Foto ze sobotního podvečera: Ladislav Havel