Po veřejnoprávní televizi přecházejí na nový systém DVB-T2 také komerční stanice

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Ve středu 15. ledna ukončí vysílání v systému DVB-T z vysílače Praha – Cukrák také programy multiplexu 2 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, TV Barrandov) a multiplexu 3 (Prima Love, Prima Krimi, Prima Zoom, Prima Max, Óčko, Óčko Star, TV Šlágr, Barrandov Krimi, Kino Barrandov, TV Seznam). O týden později, 22. ledna, pak skončí vysílání v systému DVB-T multiplexů 2 a 3 také ze středočeského vysílače Votice – Mezivrata.

K vypnutí vysílání dojde vždy v 23:59 a následně první minutou příštího dne dojde k zapnutí systému DVB-T2. Jaké kmitočty budou používat DVB-T2 multiplexy 1, 2 a 3? Oba vysílače, jak Praha – Cukrák, tak i Votice – Mezivrata, už teď využívá k vysílání veřejnoprávního multiplexu 1 kanál 53. U multiplexu 2 to bude kanál 41 a u multiplexu 3 pak kanál 59. V některých případech tak budou muset televizní diváci především regionálních sítí své přijimače přeladit.