Po třech erzetách Rally Příbram je v čele průběžného pořadí Štajf s vozem VW Polo

SEDLČANSKO – Ostrým startem do úvodní etapy začala soutěžní část 40. ročníku Bohemia Drive Rally Příbram. První rychlostní zkouška na trati Sestrouň – Křečovice měřila 10,43 kilometry a nejrychleji (v čase 00:05:46.1) ji projel vůz Škoda Fabia R5 v němž seděla dvojice Petr Semerád a Jiří Hovorka. Druhé místo v RZ1 obsadila dvojice Štajf / Rajnoha s vozem VW Polo Gti R5. Třetí příčka v RZ1 patřila dvojici Odložilík / Tureček (VW Polo Gti R5).

V prvních kilometrech RZ1 urazil kolo příbramský Peták a v soutěži skončil. Ve druhé rychlostní zkoušce Křečovice – Minartice dlouhé přes devět kilometrů skončila s časem 00:04:52.1 na prvním místě dvojice Štajf / Rajnoha, druhý dojel erzetu Odložilík / Tureček, třetí příčka patřila dvojici Martin / Jugasová s vozem Hyundai i20 R5. Vítěz první erzety Semerád dojel druhou erzetu na pátém místě se ztrátou téměř šesti sekund na vítěznou dvojici.

Třetí rychlostní zkouška Nalžovice – Líchovy měřila 8,74 kilometry a nejrychleji ji projel vůz VW Polo Gti R5 pilotovaný Štajfem se spolujezdcem Rajnohou. Druhé místo si v RZ3 vybojovala dvojice Vlček / Jugasová, třetí skončila dvojice Semerád / Hovorka. V celkovém pořadí po úvodních třech etapách je průběžně na čele dvojice Štajf / Rajnoha, druzí Vlček / Jugasová ztrácí čtyři sekundy, třetí Semerád / Hovorka mají ztrátu na vedoucí dvojici šest sekund.

Ilustrační foto: pixabay.com