Po nadprůměrných teplotách na přelomu roku přituhlo, Rudolec ráno hlásil -6,6 °C

SEDLČANSKO – Po přechodu studené fronty k nám začal proudit chladnější a vlhčí vzduch po zadní straně tlakové níže se středem nad Skandinávií. To se projevilo na pátečním nočním vyjasnění, kdy například stanice ČHMÚ Rudolec hlásila ráno -6,6 °C. Pátek bude pod vlivem oblasti vyššího tlaku vzduchu. Po ránu tam, kde se vyjasní, utiší vítr a nejlépe na sněhové pokrývce, se mohou teploty dostat i pod -10 °C. Přes den bude většinou skoro jasno, odpoledne se slabým sněžením a teplotami -3/+1 °C.

Přes den pak bude většinou skoro jasno, ale odpoledne a navečer začne od západu oblačnosti přibývat a na západě se večer přidá slabé sněžení. Teploty v pátek budou v rozmezí -3/+1 °C. V sobotu nás bude přecházet rozpadající se okluzní fronta spojená s tlakovou níží se středem nad jižní Skandinávií. Přinese slabé sněžení, na východ Česka se srážky dostanou až večer a nebude jich mnoho. Za frontou se oblačnost může přechodně protrhat, ovšem večer jí od západu opět přibyde. Teploty se v sobotu budou pohybovat okolo 0 °C.

„Neděle bude ve znamení velké oblačnosti. Bude nás totiž přecházet další okluzní fronta spojená s tlakovou níží nad Severním mořem. Fronta přinese především na hory v Čechách sněžení, v nížinách bude srážek míň, navíc se mírně oteplí, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 1/5 °C, takže v nižších polohách pod 400 metrů mohou být srážky smíšené,“ píše na svých webových stránkách Meteocentrum.cz. Podobné počasí meteorologové očekávají i v pondělí. Nejnižší noční teploty +1 až -2 °C, nejvyšší denní teploty 1 až 4 °C.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay.com