Po mrazivém pondělním ránu budou teploty výrazně stoupat. Na víkend až na +10°C

REGION – Silné mrazy, kdy teplota na Sedlčansku v pondělí spadla k mínus dvaceti stupňům (Rudolec -20,9 °C), končí. Změna nastane už během pondělního dne, kdy k nám začne proudit teplejší vzduch. Odpolední teploty budou v pondělí ještě lehce pod nulou, ale v úterý se teploty po dlouhé době už dostanou nad nulu. V noci bude ještě lehce mrznout, přes den mohou vystoupat až na 4 °C. To vše při většinou zatažené obloze, nicméně asi beze srážek.

“Oteplování následně bude pokračovat a od středy do pátku pak očekáváme proměnlivou oblačnost s teplotami až 7 °C na celém území. Sníh tak bude z nižších poloh kvapem mizet. Noční teploty čekáme už kolem nuly. O víkendu by se mělo podle aktuálních předpokladů ještě více oteplit. Modely naznačují vzestup teplot zhruba na + 10 °C, pravděpodobně bude tepleji v neděli než v sobotu,” píše na svých webových stránkách Meteocentrum.

V teplejších variantách bychom se mohli dočkat dokonce až 12 °C, nicméně, to ještě není jisté a může se stát, že bude třeba jen 8 °C. “Jisté však je, že počasí se oproti současnému stavu opravdu velmi výrazně oteplí a bude už trochu připomínat předjaří. Zatím není jasné, jak bude vypadat poslední třetina února, s největší pravděpodobností se však návrat zimy už konat nebude,” dodávají aktuální informace meteorologických webových stránek Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com