Pilotní projekt neinvazivního testování si vyzkouší žáci 1. a 2. tříd z Petrovic i Sedlčan

SEDLČANSKO – Petrovická základní škola se chce zapojit do pilotního projektu, který by umožnil návrat dětí do škol v brzké době. V týdnu od 15. února bude v souvislosti s tím probíhat pod vedením paní doktorky Laury Roden první dobrovolné testování žáků 1. a 2. ročníku neinvazivním antigenním testem ze slin. Bude záležet pouze na rodičích, zda budou mít o testování dítěte zájem.

“V případě, že rodiče dítě otestovat nenechají, mohou děti i nadále chodit do školy a vzdělávat se prezenčně,” píše petrovická škola. Stejný pilotní program testování pod vedením paní doktorky Laury Roden by měl probíhat také u žáků 1. a 2. tříd základních škol v Sedlčanech. Také tady se počítá v týdnu od 15. února s testováním školáků pomocí Ag testů ze slin.

Začátek testování bude odvislý od toho, zda se školám podaří získat potřebný počet testů. Vyřešit školy navíc musí i organizaci a administrativu testování a také možnosti finanční úhrady AG testů ze slin. Systém testování má být podle všeho podobný samoodběrovému rakouskému modelu. O přesném termínu budou rodiče dětí včas informováni.

Ilustrační foto: pixabay.com