Petrovice o poslední srpnové sobotě ovládla obnovená tradice dožínek

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 3 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PETROVICE – Úvod obnovených dožínek patřil v Petrovicích slavnostní mši v místním kostele Petra a Pavla. Pak se vše přesunulo do zámeckého parku, kde nejprve vystoupila Lidová muzika Základní umělecké školy ze Sedlčan. V hlavním programu se na podiu představila originální moravská dechová kapela Moravanka Jana Slabáka. Po Moravance pódium patřilo mladým operním a operetním zpěvákům, kteří do Petrovic vždy o prázdninách zajížděli na středočeské pěvecké dílny.

Následně došlo na vyhlášení nejhezčího dožínkového věnce přičemž o vítězi rozhodovali sami návštěvníci slavnosti. Do soutěže dodalo dožínkové věnce celkem šest zemědělských farem a společností. Titul toho nejhezčího si odnesl věnec farmářství Jarolímkovy z nedaleké Vilasovy Lhoty. Dožínkový věnec Miroslava Procházky z Mašova obsadil v soutěži druhé místo a “bronzový” byl věnec Kubecových ze Žemličkovy Lhoty.

Cenami byli odměněni nejen autoři dožínkových věnců, ale také tři z hlasujících diváků. K osmistému výročí vzniku Petrovic přišla petrovickému starostovi Petru Štěpánkovi na pódium popřát i starostka sousední obce Počepice, kde také letos slaví stejné 800. výročí vzniku obce. Pak už pódium v zámeckém parku patřilo místním divadelním ochotníkům a jejich humorné scénce o vzniku obce Petrovice. Závěr dožínkové soboty obstarala rocková kapela Suteren.