Osob s pozitivním testem na Sedlčansku v uplynulém týdnu podstatně ubylo

REGION – Ve Středočeském kraji přibylo k půlnoci 24. lednu 227 osob s pozitivním testem na covid-19. Rizikové skóre PES ve středních Čechách je nyní 72, čemuž odpovídá čtvrtý stupeň rizika. Přesto stále v ČR platí stupeň pátý. V regionu Sedlčanska bylo k 24. lednu 134 osob s pozitivním testem. Z toho 37 ve věku nad 65 let a 16 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo v nemocnici šest osob. Přímo v městě Sedlčany bylo k 24. lednu 32 osob s pozitivním testem.

Z dalších měst bylo k 24. lednu v Sedlci-Prčici 32 pozitivně testovaných a v Krásné Hoře nad Vltavou tři. Z dalších obcí bylo v Petrovicích pozitivně testovaných patnáct osob, v Jesenici osm, v Dublovicích a Klučenicích šest, v Nalžovicích pět, v Kosově Hoře, Nechvalicích, Příčovech a ve Vysokém Chlumci čtyři. V dalších nejmenovaných obcích regionu počty pozitivně testovaných nepřekročily tři osoby. Křepenice, Počepice a Radíč měly k 24. lednu nulu.

Ilustrační foto: pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR a nově také metodou antigenních testů. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci.