Optická podzemní síť FTTH propojí v brzké budoucnosti podstatnou část Sedlčan

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Město zahájilo územní řízení týkající se vybudování liniového podzemního vedení veřejné komunikační sítě FTTH. Propojení typu FTTH (fiber-to-the-home) znamená, že optický kabel dosahuje až do bytu, nebo těsně za jeho dveře. Přičemž rychlost připojení dosahuje až 1200 Mb/s.

Záměrem žadatele, který zajišťuje provozování veřejné komunikační sítě, je pokládka podzemní optické kabelové sítě, včetně umístění pasivních optických distribučních bodů a zákaznických boxů převážné v západní části města Sedlčany (myšleno na západ od toku potoku Mastník).

Trasa optické sítě bude začínat od objektu zděné trafostanice společnosti ČEZ Distribuce a.s., která je postavena na pozemku parc.č. 974/2 a nachází se v ulici Na Potůčku. Od tohoto výchozího místa jsou navrženy páteřní trasy sítě FTTH vedené do jednotlivých ulic po městě.

Na vysokorychlostní optickou síť se tak budou moci připojit obyvatelé ulic Seifertova, Jižní Svah, Pod Cihelným vrchem, Petra Bezruče, Olbrachtova, Podélná, Víta Nejedlého, Sokolovská, Dělnická, Sedlecká, Komenského náměstí, Nádražní, Na Potůčku, Příkrá, Šafaříkova, Pod Pilami.

Stejně se na tuto síť budou moci připojit obyvatelé ulic Havlíčkova, Zahradní, 28. října, Kodicilova, Lidická, Sukovo náměstí, Církvičská, Švermova, U Kulturního domu, Na Severním sídlišti, U Školky, U Háječku, Západní a Luční. Tedy prakticky velká část města.

Jaké výhody optický kabel přináší? Předně to je gigový internet budoucnosti. FTTH s sebou přináší i zvýšenou rychlost pro stahování jakéhokoliv obsahu. Bezproblémově dokáže přenášet televizní vysílání nejvyšší kvality, online hovory a ušetří spoustu nervů hráčům počítačových her.

Ilustrační foto: pixabay.com