Opilý cyklista spadl z kola, traktorista zvrhl valník se siláží, téměř tři promile v dechu

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – V sobotu 29. května navečer v jedné obci na Sedlčansku se při pádu z kola lehce zranil šestačtyřicetiletý cyklista. „Muž měl v dechu téměř dvě promile alkoholu. Sanitka ho následně přepravila do nemocnice k ošetření dolní končetiny,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Škoda ve výši sto tisíc korun vznikla ve středu 26. května při střetu osobního vozidla a lesní zvěře v katastru obce Kosova Hora. K nehodě se srncem došlo v nočních hodinách u osady Lavičky. Usmrcené zvíře si převzal člen mysliveckého sdružení.

O den později, ve čtvrtek 27. května havaroval na silnici I/18 v katastru obce Příčovy havaroval řidič s traktorem. Najel na nezpevněnou krajnici a poté sjel do příkopu, kde se přívěs převrátil, a vysypala se kukuřičná siláž. „Jak se následně ukázalo, motorista není držitelem řidičského oprávnění,“ doplnila v tiskové zprávě policejní mluvčí.

V pátek 28. května v nočních zastavila policejní hlídka v Sedlčanech šestapadesátiletého řidiče. Dechová zkouška u něj byla pozitivní, na displeji přístroje se objevila hodnota 2,95 promile alkoholu. „Svým jednáním se motorista dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala policistka.

Zdroj/foto: Policie ČR