Opilý cizinec „zaútočil“ na obvodní oddělení Benešov. Kostkami rozbil skleněné dveře

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

BENEŠOVSKO – Pouze jeden den byl dvaatřicetiletý cizinec na území České republiky a stihl napáchat tolik škody. Opil se a jako cíl svého útoku si vybral Obvodní oddělení v Benešově, na které házel dlažební kostky, do té doby, než byl zadržen policisty. Vše se odehrálo před několika dny v Benešově, krátce před půl čtvrtou hodinou ranní.

Cizinec, silně ovlivněn alkoholem, přišel před policejní služebnu a začal na dveře a světelnou ceduli házet dlažební kostky a přitom rozbil skleněné dveře. Veškeré jeho jednání bylo zaznamenáno na záznamové kamery. Policisté celou věc zpozorovali ve chvíli, kdy se vrátili na služebnu z terénu, a proti opilému muži okamžitě zakročili a zadrželi ho.

Cizinec nadýchal 2,5 promile a byl umístěn do policejní cely. Na poškození služebny způsobil škodu ve výši téměř 40 tisíc korun. Benešovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a výtržnictví, za což hrozí až 2letý trest odnětí svobody. V tomto případě může být cizinec z naší země vyhoštěn.

Zdroj/video/foto: Barbora Schneeweissová,
tisková mluvčí PČR Benešov