Se začátkem lovecké sezóny na drobnou zvěř se policisté zaměřují na kontroly honů

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a , takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Každoročně se od listopadu do konce kalendářního roku odehrává hlavní lovecká sezóna na drobnou zvěř (bažant a zajíc). Odbor pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Středočeského kraje bude na těchto společných lovech provádět kontroly nad dodržováním povinností a zákazů danými ustanovením zákona o střelných zbraních a střelivu a na dodržování povinností stanovených zákonem o myslivosti.

“Policisté se pak zaměří zejména na bezpečnou manipulaci se zbraněmi a střelivem, technický stav zbraní, kontrolu dokladu o pojištění a kontrolu předepsaných dokladů. V neposlední řadě budou kontroly zaměřeny i na to, zda lovci nepožili alkohol nebo jiné návykové látky,” uvedla v tiskové zprávě policistka Barbora Schneeweissová a zároveň dodala, že ve dnech 7. – 9. listopadu 2019 zkontrolováno 313 lovců a jejich zbraní.

Celkem v této obě bylo bylo zkontrolováno 28 mysliveckých spolků. Zároveň bylo provedeno 248 orientačních zkoušek na alkohol. “Všichni lovci měli doklady i své zbraně v naprostém pořádku a ani orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu neprokázaly to, že by některý z lovců požil alkohol,” doplnila ve zprávě tisková mluvčí Police Středočeského kraje.