Od středy se vrátí třicítky, úleva od nich pak přijde o víkendu. Sucho se má prohlubovat

REGION -Po pondělních příjemných teplotách kole 25 °C a překvapivé odpolední bouřce, ve které napršelo na Sedlčansku přes 10 litrů vody na m², úterní odpolední teploty ještě odolávaly třicítce. Jenže teplé proudění zesiluje a ve středu už by se denní teploty měly vyšvihnout na 28/32 °C, a to především v v oblasti střední Čech a Polabí.

„Ve čtvrtek by už denní teploty měly v Čechách dosáhnout až na 35 °C, tato hodnota může být také lokálně i překročena. Zajímavý se jeví pátek. Na jednu stranu by měla vedra kulminovat, teploty opět dosáhnout až na 35 °C a tentokrát už nejen v Čechách. Ovšem, od západu se současně bude přibližovat studená fronta,“ píše Meteocentrum.

V odpoledních a pak i večerních hodinách tak již hrozí výskyt silných bouřek v západní polovině Čech. Kde přesně a kdy bouřky dorazí, bude ještě třeba upřesnit. Za frontou se o víkendu poměrně výrazně ochladí, sobota je zatím docela nejistá. Podle některých modelů bude horký vzduch už z Česka zcela vymeten a pak by denní teploty při velké oblačnosti zůstaly na celém území do 25 °C.

„Tak či onak, od neděle by mělo pokračovat počasí slunečné s malou oblačností, ale teploty bude už umírněné, pod 30 °C, ale současně nejspíš nad 25 °C. Celkově předpověď ukazuje, že kromě bouřek na frontě z pátku na sobotu nás v příštích dnech mnoho srážek nečeká. Spíše se tedy bude prohlubovat sucho,“ dodává na svých webových stránkách Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay.com