Od středy naplno pocítíme podzim a na tričko už to venku opravdu nebude

REGION – Ještě v pondělí a také v úterý zůstaneme v teplém proudění a na většině území také bude pokračovat současné slunečné počasí. Výjimkou bude západ Čech, kde se oblačnost od pondělí zvětší. Pokud jde o denní teploty, ty by se měly v pondělí i úterý pohybovat většinou mezi 18 a 22 °C s tím, že východ bude teplejší než západ. V úterý by na východě mohlo být ještě tepleji, zatímco západ Čech čekají teploty nižší.

„První srážky spojené se změnou počasí se nyní očekávají až v noci z úterka na středu. A právě během středy dojde k přechodu studené fronty, která přinese občasný déšť a výrazně ochlazení. Už středeční denní teploty tak nyní vidíme okolo 15 °C a pravděpodobně půjde o den zatažený a s občasným deštěm. Deštivé počasí ale bude mít jen krátké trvání,“ píše na svém webu Meteocentrum.

Od čtvrtka do konce příštího týdne budeme pod vlivem oblasti vyššího tlaku sídlící nad severovýchodní Evropou. To znamená, že se zase vyjasní, a neměly by se už vyskytovat další srážky. Ale současně se dočkáme poměrně chladného severovýchodního proudění, které na rozdíl od letních měsíců, má v říjnu efekt úplně jiný. Denní teploty už pouze kolem 15 °C! A ranní minima budou sahat k bodu mrazu, tedy půjde o studené noci a rána.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay.com