Očkovat se lidé mohou nechat také u svých praktických lékařů, zatím je ale málo vakcín

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Od 1. března 2021 jsou do očkování proti Covidu-19 zapojeni i praktičtí lékaři. Kromě devatenácti očkovacích center ve Středočeském kraji, kde se aktuálně očkuje, tak lidé mohou využít i očkování u svých praktiků. Ti se ale zatím kvůli nízkému počtu vakcín zapojují postupně. Smyslem zapojení praktiků je zajištění lepší dostupnosti očkování i mimo očkovací místa.

Praktický lékař zná své pacienty a umí vyhodnotit míru jejich ohrožení nemocí covid-19. Kromě lidí ve věku 70 let a více mohou očkovat také pacienty, u nichž vyhodnotí, že jejich riziko vážného průběhu nemoci covid-19 je obdobné riziku v dané době očkovaných osob, a to zvláště v případě pacientů s diagnózami a zdravotními stavy s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19.

Praktičtí lékaři mohou aktuálně očkovat pacienty, kteří zatím nebyli očkováni jinde a pacienty, kteří nejsou zaregistrováni k očkování na některém z jiných očkovacích míst (přes Centrální rezervační systém). V této fázi mohou očkovat pouze „svoje“ pacienty, které mají „v kartotéce“. Další podrobnosti k očkování u praktických lékařů najdete na https://ockovani.kr-stredocesky.cz/cs/praktici/home.

  Do očkovacího centra v Sedlčanech dorazilo v 15. týdnu přes 1400 dávek vakcíny

Zdroj/ilustrační foto: Středočeský kraj