Očkovací centrum v Sedlčanech obdrželo v 14. týdnu víc vakcín než v tom minulém

SEDLČANY – V týdnu od 5. do 11. dubna obdržel Středočeský kraj ve středu 7. dubna 32.760 dávek vakcíny od firmy Pfizer. Ve čtvrtek 8.dubna bude dodáno do Středočeského kraje dalších 8.400 dávek vakcíny od firmy Moderna. Celkem tedy bylo rozděleno 32760 dávek, které budou následně rozděleny do jednotlivých očkovacích míst (těch je v kraji 21).

Dodávky plánované pro tento týden umožní obnovit podávání prvních dávek novým zájemcům o očkování a také lidem, kteří už první vakcinaci podstoupili. Do velkokapacitního centra v Sedlčanech v týdnu od 5. do 11. dubna bude či už bylo dodáno 858 dávek vakcíny firmy Pfizer a 500 dávek vakcíny firmy Moderna. Celkem tak obdrží sedlčanské očkovací místo 1358 dávek.

Oproti minulému týdnu, kdy se jednalo jen o vakcíny firmy Pfizer, je to o 134 dávek vakcín více. Zatím téměř naprázdno vycházejí praktičtí lékaři, u kterých se část seniorů zaregistrovala. Pro praktické lékaře byla na tento týden byla plánována dodávka 1.800 dávek od firmy AstraZeneca. Bohužel ale podle posledních informací dorazí vakcína do jejich ordinací až v pondělí 12. dubna.

Ilustrační foto: pixabay.com