Očkovací centrum má být také v Sedlčanech, provozovat ho má nemocnice Mediterra

SEDLČANY – Zatím se vše kolem očkování proti covidu zdá normálnímu člověku nesrozumitelné. Už zítra, tj. v pátek 15. ledna má být spuštěn celorepublikový on-line registrační formulář pro všechny, kteří mají zájem o očkování. Zájemci musí zároveň souhlasit s vyplněním informací, které jsou důležité pro zařazení do příslušné skupiny pro jednotlivé fáze očkování. Na základě těchto informací a zařazení do rizikových skupin budou zájemci vyzváni k registraci termínů na nejbližších očkovacích místech.

Jedno z těchto míst má být také v Sedlčanech. Konkrétně podle slov starosty města Miroslava Hölzela by se mělo jednat o místo, kde průběžně probíhá bezplatné testování antigenními testy. Tedy o prostory Kulturního domu Josefa Suka. Zajišťovat očkování pak má sedlčanská nemocnice Mediterra. Jak uvedl starosta, tak je zatím kolem očkování mnoho nejasností, a to nejenom na radnici v Sedlčanech, ale také ve Středočeském kraji i v celé republice.

“V tuto chvíli probíhá očkování zdravotnického personálu v očkovacích místech, která jsou zřízena ve zdravotnických lůžkových zařízeních: v Kladně, Příbrami, Kolíně, Kutné Hoře, Čáslavi, Mladé Boleslavi, Benešově, Berouně, Mělníku, Brandýse nad Labem, Nymburku, Hořovicích, Rakovníku, ve Slaném a Sedlčanech. Senioři 80+ se budou moci registrovat od 15. ledna v Centrálním rezervačním systému,” uvádí Středočeský kraj.

  Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi mohou od úterý znovu otevřít

Pro zajištění očkování obyvatel Středočeského kraje je už také připraven seznam velkokapacitních míst, která budou rozložena ve všech okresech středočeského regionu, a každé z nich by mělo zvládnout 500 až 600 očkovaných v jednom dni. „Konkrétně na seznamu měst v tuto chvíli Říčany, Benešov, Kolín, Mladá Boleslav, Beroun, Kladno, Kutná Hora, Mělník, Příbram, Rakovník, Nymburk,“ říká radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík. Počet míst pro očkování široké veřejnosti patrně ještě není konečný.

Ilustrační foto: pixabay.com