Ocenění hejtmanky za úspěchy v požárním sportu získala i družstva SDH ze Sedlčanska

STŘEDNÍ ČECHY – Dobrovolné hasičky a dobrovolní hasiči ze Středočeského kraje, kteří uspěli v soutěžích v požárním sportu, dnes na Krajském úřadu převzali poděkování a pamětní plakety. Hejtmanka Petra Pecková a starosta Krajského sdružení hasičů Středočeského kraje Oldřich Lacina ocenili družstva a jednotlivce za účast na devíti soutěžích.

„Oceňujeme dobrovolné hasičky a hasiče za jejich aktivitu a ochotu účastnit se soutěží, pracovat na sobě a na své fyzičce. Požární sport je náročný a je to výborná průprava pro opravdové zásahy u požárů a dalších událostí. Kromě poděkování za reprezentaci v požárním sportu si dobrovolní hasiči samozřejmě zaslouží poděkování za veškerou práci, kterou ve svých obcích odvádějí. Ať už jde o pomoc při povodních nebo pomoc při organizaci společenských a kulturních akcí,“ uvedla hejtmanka.

Na návrh Krajského sdružení hasičů Středočeského kraje poděkování mimo jiné získaly i sbory ze Sedlčanska, které uspěly na Mistrovství ČR v požárním sportu: SDH Petrovice (dorostenky), SDH Počepice (dorostenci) a SDH Líchovy (muži). Středočeský kraj dobrovolné hasiče podporuje prostřednictvím fondů. Například v roce 2022 bylo ve Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS 45 milionů korun, z toho 4 miliony byly určeny na dotace pro spolkovou činnost a požární sport.

Zdroj/ilustrační foto: Středočeský kraj