Obyvatelům Olbramovic se po pátečním otevření obchvatu silnice I/3 výrazně ulevilo

REGION – V pátek 30. září začal v podvečerních hodinách v Olbramovicích sloužit 3,5 km dlouhý silniční obchvat a doprava se tak okamžitě přelila právě sem. Olbramovicemi denně projíždělo zhruba dvacet tisíc aut. Protože dopravní proud byl v obci skutečně téměř nepřetržitý, přecházení bylo nezřídka velmi riskantní záležitostí.

Díky přeložce silnice I/3, hlavního tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi, se tedy zvýšila nejen bezpečnost chodců, ale zlepší se i životní prostředí. Mimochodem, k tomu přispějí i dvě protihlukové stěny v délce cca 1,2 km. Vybudování obchvatu je pro Středočeský kraj dlouhodobou prioritou i kvůli návaznosti na budování dálnice D3, která v tomto regionu životně chybí.

Dokud není celá dálnice D3 v provozu, musí se bohužel jezdit po nekapacitní silnici, suplující hustý dálniční provoz. Slavnostní zahájení provozu pod taktovkou Ředitelství silnic a dálnic – ŘSD si nenechali ujít ani premiér České republiky Petr Fiala, ministr dopravy Martin Kupka a středočeská hejtmanka Petra Pecková.

Zdroj/foto: Středočeský kraj
video: Václav Peterka