Obleva dorazila s plnou silou. O půlnoci měl Rudolec -4,6 °C, ráno +6,5 stupňů Celsia

SEDLČANSKO – Sobotní ráno rozdělilo republiku na dvě poloviny. Zatímco v Čechách stoupaly teploty poměrně vysoko nad nulu, tak na Moravě stále mrzlo. A tak například stanice České Budějovice hlásila v sobotu 7. prosince ranní teplotu plus 7,6 stupňů Celsia, stanice Velké Karlovice naměřila na severovýchodě Moravy v tu samou dobu mínus 6,3 stupně Celsia.

Rychlý postup oteplování zaznamenala také stanice Rudolec na Sedlčansku, z půlnočních -4,6 °C stoupla teplota do rána o víc jak deset stupňů. Předpověď počasí minimálně po celý víkend počítá v Čechách s teplotami nad nulou. Mohou za to frontální systémy se srážkami, který postupují do ČR od západu. Sobotním dnem tak končí inverzní ráz počasí.

Na sobotu meteorologové předpovídají zataženo až oblačno, zpočátku místy občasný déšť nebo přeháňky, během dne jen ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 6 až 9 °C při čerstvém západním až jihozápadním větru s nárazy až 54 km/hod. V neděli může být přechodně i polojasno s teplotami 7 až 10 stupňů Celsia. Podobné teploty mají vydržet také v pondělí.