Obhajoba prvenství na turnaji v Příbrami se sedlčanským fotbalistům nepodařila

PŘÍBRAM – Na fotbalovém stadionu Spartaku Příbram se v sobotu 8. února hrál tradiční turnaj o Pohár starosty Příbrami. Kromě loňského vítěze poháru Tatranu Sedlčany se ho zúčastnily mužstva SK Spartak Příbram, FC Rokycany dorost a FK Hořovicko. V prvním zápase se utkala dorostenecká družstva Spartaku a Rokycan. Dorostenci Spartaku Příbram zvítězili nad soupeřem hrající ČFL 2:1.

Z dalšího zápasu mezi Tatranem Sedlčany a FK Hořovicko vyšli vítězně sedlčanští fotbalisté, kteří vyhráli 3:1 (2:0). Hráči Tatranu proti bývalému účastníkovi Divize měli obrovkou převahu, která dlouho nevedla ke vstřelení branky. A tak nakonec Tatran poslala do vedení vlastní branka Hořovicka, když si míč do vlastní sítě v 8. minutě srazil brankář po střele Novotného, která šla do břevna.

Druhou branku Tatranu přidal v 18. minutě Dvořák po kolmé přihrávce Kvěcha. Hořovicko v 35. minutě neproměnilo penaltu. V druhém poločase uviděl v 55. minutě Čipera nabíhajícího Kouklíka, míč mu adresoval a ten přehodil vybíhajícího brankáře 3:0. Hořovicko snížilo v 71. minutě. Ve finále nastoupili hráči Spartaku proti obhájci poháru a překvapivě vyhráli nad divizním celkem Sedlčan 5:2 (1:0).

Domácí šli za vítězstvím a už od 2. minuty vedli 1:0. V druhém poločase Spartak v 53. minutě zvýšil z penalty, ale o tři minuty později Repetný náskok domácích snížil. Spartak v 63. minutě odpověděl třetím gólem. Tatran v 69. minutě gólem Lípy opět snížit na rozdíl jedné branky. Domácí pak přidali další dva góly v 71. a v 74. minutě a o letošním vítězi turnaje a držiteli poháru tak bylo rozhodnuto.