Období Dušiček každoročně přináší větší hustotu silničního provozu i nárůst krádeží

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – Blíží se Dušičky, lidé v této době míří na hřbitovy, aby tam položili věneček, květinu, upravili hrob a především vzpomenuli na své blízké. Období Památky zesnulých je však také spojováno se zvýšeným počtem krádeží nejen na hřbitovech, ale i v jejich okolí. Zloději mimo krádeží věnců a květin z hrobů se také zaměřují na auta zaparkovaná u hřbitovů a vykrádají je.

Každoročně jim to mnoho osádek aut usnadňuje tím, že na sedadlech vozidel nechávají viditelně ležet mnohdy i cenné věci. Většina lidí si myslí, že stačí příruční zavazadlo zasunout pod sedadlo řidiče nebo spolujezdce. Měli by však pamatovat na to, že zloděj při obhlídce vozidla má většinou dostatek času na prozkoumání jeho vnitřního prostoru. Kvůli podzimním prázdninám dětí, státníku svátku a blížícímu se dni Památka zesnulých je očekávána větší hustota provozu.

Za volant usednou i tzv. sváteční řidiči, kteří vyjedou za „dušičkovými povinnosti“. Motoristé by proto měli být ohleduplní a počítat s tím, že mohou potkat šoféry, kteří řídí pouze párkrát v roce. V tomto období mohou být navíc i mokré silnice, nachází se na nich často spadané listí, vozovky jsou pak velmi kluzké a značně se prodlužuje brzdná dráha.Kvůli Památce zesnulých každoročně policie také zvyšuje výkon služby jak na silnicích, tak i u hřbitovů a na parkovištích u obchodních center.

Ilustrační foto: pixabay.com