Období Dušiček každoročně přináší větší hustotu silničního provozu i nárůst krádeží

REGION – Blíží se Dušičky, lidé v této době míří na hřbitovy, aby tam položili věneček, květinu, upravili hrob a především vzpomenuli na své blízké. Období Památky zesnulých je však také spojováno se zvýšeným počtem krádeží nejen na hřbitovech, ale i v jejich okolí. Zloději mimo krádeží věnců a květin z hrobů se také zaměřují na auta zaparkovaná u hřbitovů a vykrádají je.

Každoročně jim to mnoho osádek aut usnadňuje tím, že na sedadlech vozidel nechávají viditelně ležet mnohdy i cenné věci. Většina lidí si myslí, že stačí příruční zavazadlo zasunout pod sedadlo řidiče nebo spolujezdce. Měli by však pamatovat na to, že zloděj při obhlídce vozidla má většinou dostatek času na prozkoumání jeho vnitřního prostoru.

“Je také očekávána větší hustotu provozu, za volant usednou i tzv. sváteční řidiči, kteří vyjedou za “dušičkovými povinnosti”. Motoristé by proto měli být ohleduplní a počítat s tím, že mohou potkat šoféry, kteří řídí pouze párkrát v roce. V tomto období mohou být navíc i mokré silnice, nachází se na nich často spadané listí, vozovky jsou pak velmi kluzké a značně se prodlužuje brzdná dráha.”

“Kvůli Památce zesnulých bude mít tento týden policie zvýšený výkon služby. Kromě bezpečnosti a plynulosti provozu na silnicích bude policie zajišťovat také veřejný pořádek. V blízkosti hřbitovů a na parkovištích obchodních domů se budou pohybovat policejní hlídky, které navíc budou kontrolovat i dodržování vládních opatření,” píše v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ilustrační foto: pixabay.com