Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Obavy z toho, že zánik mlékárny zvýší počty nezaměstnaných, se nenaplnily

SEDLČANSKO – Ukončení provozu v sedlčanské mlékárně se na zvýšení míry nezaměstnanosti vůbec neprojevilo. Ale naopak, nezaměstnaných v regionu v dubnu oproti třetímu měsíci letošního roku ubylo o rovných 70 osob. Toto číslo snížilo oproti březnu letošního roku dubnovou míru nezaměstnanosti o šest desetin na rovná dvě procenta. Na pracovišti ÚP v Sedlčanech bylo na konci dubna evidováno 284 nezaměstnaných z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Úřadu práce ČR.

Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku stále 220 volných pracovních míst, což je oproti březnu o 16 více. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v dubnu nejvíce lidí bez práce nadále v Milešově (3,9%). Na dalších dvou místech, v Nedrahovicích a Svatém Janu, přesáhla míra nezaměstnanosti v dubnu také tři procenta, a to konkrétně 3,3 procenta. Nejnižší míru nezaměstnanosti měly v dubnu obce Nalžovice (1,0%), Radíč (1,3%) a Štětkovice (1,3%). V dalších obcích regionu se míra nezaměstnanosti pohybovala kolem průměru.

V Sedlčanech bylo ke konci dubna letošního roku bez práce 102 lidí při míře nezaměstnanosti 2,2 procenta a počtu 110 volných míst. Nezaměstnanost se tak v samotných Sedlčanech snížila oproti březnu letošního roku o tři desetiny procenta, přičemž počet volných míst se zvýšil o čtrnáct. V Sedlci-Prčici dosáhla v dubnu míra nezaměstnanosti 1,6 procenta při počtu 28 lidí bez práce a 21 volných míst. Ve třetím městě regionu v Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu třinácti lidí bez práce klesla o šest desetin na 1,8 procenta.