Tři poháry putují letos do Rožmitálu

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Na zimním stadionu v Sedlčanech vyvrcholil v sobotu 16. dubna odpoledne finálovým zápasem 6. ročník sportovně-rekreačního turnaje o pohár starosty města v ledním hokeji. Souboj o zisk poháru pro celkového vítěze turnaje svedly v jubilejním 400. utkání mužstva  HC Rožmitál p. Třemšínem a HC River Boys Zvírotice. Po šedesáti minutách základní hrací doby skončil zápas nerozhodně 4:4, o vítězi tak rozhodovala až trestná střílení. V těch se dokázal jediný do sítě trefit zkušený rožmitálský Milan Čejka, který rozhodl o tom, že pohár starosty města Sedlčan putuje v ročníku 2010/2011 do Rožmitálu pod Třemšínem.

Finálové utkání začali lépe hokejisté Rožmitálu, kteří vyhráli 1. třetinu 2:0. Ve druhé třetině se podařilo Zvíroticím během několika minut vstřelit dva góly a po čtyřiceti minutách hry ukazovala světelná tabule stav 2:2. Do třetí třetiny vstoupil lépe Rožmitál a získal vedení 3:2. Zvírotice dokázaly ještě srovnat na 3:3, ale po pěkné akci šel do vedení 4:3 znovu Rožmitál. Vedení se mu dařilo udržet až do poslední minuty, ale 40 vteřin před koncem dokázali hokejisté Zvírotic v přesilovce pět na tři srovnat na konečných 4:4. Dvě branky za Rožmitál vstřelil Marek Zárybnický, po jedné Vladimír Ochtábec a Peter Lálik. Ze zvírotického mužstva byl dvakrát úspěšný Petr Tylich, jednou Aleš Huml a František Belej.

Hokejisté Rožmitálu p. Třemšínem si odvážejí domů celkem tři poháry. Kromě poháru starosty města i pohár za celkové vítězství v turnaji. Navíc Rožmitálští získali  i takzvaný „prezidentský pohár“ za první místo v základní části 1. ligy. „Traduje se, že dokud je toto mužstvo ve hře, tedy v play off, na pohár si ani nesáhne – aby nemělo smůlu. To znamená, že pokud se dostane až do finále, tento pohár si fakticky přebírá až po odehrání finále. V případě, že tedy vítězné mužstvo základní části vyhraje i finále, přebírá současně prezidentský pohár i pohár starosty města,“ řekl předseda pohárové komise Jaroslav Rebec.

Zatímco pohár za celkové prvenství a tzv. prezidentský pohár získává vítěz do svého držení natrvalo, pohár starosty města Sedlčan se vítěznému mužstvu propůjčuje na domu jednoho roku – tedy přesně do doby, než je vyhlášen vítěz dalšího ročníku turnaje. Na podstavci poháru starosty města má vítězné mužstvo natrvalo svůj štítek. Ke třem štítkům Staré gardy Štětkovic (2005/2006, 2008/2009 a 2009/2010), jednoho štítku HC Radětic (2004/2005) a Tatranu Stars (2007/2008) tak po skončení ročníku 2010/2011 přibyl na pohár i zlatý štítek mužstva HC Rožmitál pod Třemšínem.

O první přestávce finálového utkání zástupci stadionu také předávali poháry pro vítěze 2. a 3. ligy. Druhou ligu letos vyhrál tým HC Domino, třetí ligu HC Delikomat. Vítězem kanadského bodování v 1. lize se stal Radek Valko (Stará garda Štětkovice), ve 2. lize zvítězil Libor Procházka (HC Kňovice), nejlepším kanonýrem 3. ligy byl vyhlášen Radek Benda (HC Delikomat). Martin Micek (HC Genemusic) získal cenu pro nejlepšího brankáře celé soutěže.