O zisk financí z krajského participativního rozpočtu usiluje na Sedlčansku pět projektů

SEDLČANSKO – Celkem 164 projektů se bude v následujících týdnech ucházet o zisk potřebné podpory ze strany občanů Středočeského kraje. Jejich hlasování rozhodne o tom, které projekty budou realizovány a které ne. Mezi tímto počtem projektů je i pět ze Sedlčanska. Původně jich bylo podáno sedm, ale dva byly samotnými navrhovateli staženy. První ze stažených návrhů se týkal výsadby zeleně na kruhovém objezdu, druhý vybudování trailu pro horská kola.

Z těch, které postoupily do závěrečného hlasování jsou tři přímo v Sedlčanech, jeden v Krásné Hoře nad Vltavou a pátý z Nalžovic. Ze sedlčanských návrhů občanů se jedná o projekt obnovy dlouhá léta neudržovaného hřiště minigolfu v parku Háječek za 400 tisíc korun, dále o projekt pořízení nových betonových prvků pro skatepark na hřišti Taverny za téměř 400 tisíc korun a třetím je vybudování klidových zón v Domově Sedlčany za 343 tisíc korun.

Krásná Hora nad Vltavou usiluje se svým projektem za 390 tisíc korun o zpřístupnění okolí rybníka Obecňák na okraji města, Nalžovice pak mají připravený projekt na zpřístupnění parku Nalžovického zámku v hodnotě 400 tisíc korun. “V následujících týdnech všechny projekty, které získali do 15. dubna základní podporu, detailně zpracujeme abychom je mohli posunout do velkého hlasování, které proběhne od 16. května do 15. června,” uvedl Středočeský kraj.