O víkendu se mírně ochladí, první březnový týden přinese teploty přes deset stupňů

REGION – V průběhu pátku se od severu blíží studená fronta – znamená to postupné přibývá oblačnosti a večer i déšť. Odpolední teploty se v pátek budou ve středních Čechách pohybovat mezi 11 až 15 °C. O víkendu by už měly být teploty v Česku srovnané (na běžné úrovni konce února) a i množství oblačnosti má být podobné s odpoledními teplotami 5 až 8 °C. Srážky se v sobotu a neděli už zase vyskytovat nebudou.

Od pondělí má být jasno až polojasno, ojediněle mlhy, i mrznoucí nebo zataženo nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty kolem nuly, nejvyšší denní teploty 8 až 11 °C. Při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 6 °C. Podobné počasí by mělo být až do pátku, v závěru příštího týdne má přibývat oblačnosti a místy se objeví déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové.

“Teplotně bychom se tak měli pohybovat poblíž průměru pro začátek března či spíše lehce nad ním. Počasí bude obecně poměrně stabilní, tedy relativně málo proměnlivé, v důsledku čehož je předpověď na konkrétní dny poměrně spolehlivě přesná i na delším horizontu. Už by se ani neměly objevovat inverze,” dodává dlouhodobá předpověď počasí na webu Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com