O prvním zářijovém víkendu ožije kotlina hned dvěma rallycrossovými závody

SEDLČANY – Trať Sedlčanské kotliny bude o víkendu hostit závod FIA Zóny Střední Evropy spojený s dalším závodem klubového seriálu Rallycross Cupu. Startovní listina praská ve švech a k dnešnímu dni je na závod přihlášeno přes 150 závodních speciálů. Sobotní program začne již v 7 hodin ráno tréninkem Rallycross Cupu a na něj od 8 hodin naváže první a druhá série rozjížděk. Diváci se mohou těšit na divize sériových vozidel, historických automobilů a upravených speciálů.

Poté se představí přibližně od 13 hodin jezdci Zóny Střední Evropy ve svém volném tréninku a po nich nastoupí opět Rallycross Cup s třetí sérií rozjížděk. Po odjetí semifinále a finále se diváci mohou těšit na souboje České trofeje historických automobilů, ve které se představí stálice českého rallycrossu Pavel Koutný, Marek Zeman a Jaroslav Marchal. A nutno dodat, že v těchto divizích se o přední příčky perou i zástupkyně něžného pohlaví.

Další divizí, která bude součástí tohoto podniku, je divize Kartcross. Ta brázdí jak autocrossové, tak rallycrossové tratě a při svých jízdách nabízí divákům opravdu tvrdé a dechberoucí souboje. Hned po dvou měřených trénincích kartcrossu následují semifinálové a finálové jízdy Rallycross Cupu. V sériové divizi takzvaných eNek budou mít diváci možnost fandit vycházejícím hvězdám rallycrossových tratí Martinu Knápkovi a Lukáši Pechovi, kteří zde v Sedlčanech začínali jako jezdci hobby závodů.

V divizích Super Touring Cars si nikdo nedokáže představit závod bez nedostižného Romana Častorala, který bude mít ve své třídě na tomto závodě opravdu vysokou konkurenci nových jezdců. Také v dalších kubaturách divize Super Touring Cars se pro sezonu 2020 objevila nová jména. V Sedlčanech se představí bývalý autokrosař Radek Dvořák a veliké překvapení sezony, téměř domácí jezdec, Tomáš Stránský, který svou rychlost potvrzoval již na prvním závodě v Sosnové.

  V sobotu má Sedlčanská kotlina na svém programu Rallycross Cup, v neděli burzu

Divize S1600 aktuálně čítá devět jmen v čele s Janem Černým, Jiřím Šustou a Janem Ratajským. I v této divizi se objeví domácí jezdec, a to Petr Třešnák. V královské divizi Super Cars je aktuálně přihlášeno šest jezdců a nechybí mezi nimi Alois Höller a Lukáš Marek. Ty na startu doplní bývalí autokrosař Marek Joura. Velkým lákadlem je pak účast polských jezdců se svými vozy. “Na sedlčanskou kotlinu se o víkendu 5. a 6. září rozhodně vyplatí přijet,” zvou pořadatelé z Autoklubu RAC Sedlčany.

Zdroj: Daniel Kříž, RAC Sedlčany
Ilustrační foto:
Marek Janeček