O prodlouženém víkendu se v pátek oteplí, v sobotu se ohřejeme a v neděli opláchneme

V průběhu pátku bude naše území ovlivňovat okrajově tlaková výše. Pátek tak bude většinou oblačný až polojasný. Případné přeháňky jsou očekávány pouze při zvětšené oblačnosti v horských oblastech. Bouřky by neměly z přeháněk vznikat. Nejnižší noční a ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C. Maximální teploty vystoupají na 21 až 25 °C, na jižní Moravě mohou teploty dosáhnout až 27 °C.

Sobota bude polojasná až skoro jasná. Odpoledne v Čechách začne od západu přibývat oblačnost a objeví se přeháňky nebo bouřky, které mohou být i silné. Noční teploty klesnou nejníže na 15 až 11 °C, denní teploty 28 až 32 °C, ve středních Čechách, zejména v Polabí, až 34 °C. Vítr bude jihovýchodní, při přechodu fronty se postupně změní na západní a může v bouřkách zesílit.

Neděle bude již o poznání chladnější. Obloha většinou bude oblačná až zatažená. Na většinu území se postupně rozšíří déšť nebo přeháňky, srážky mohou být i vydatné. Očekávány jsou lokálně bouřky, které mohou být i silné. Noční teploty klesnou na 19 až 15 °C, denní většinou nevystoupí nad 23 °C. Vítr bude v neděli převládat západních směrů.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay