O konečné podobě kašny v Petrovicích mají rozhodnout hlasy obyvatel obce

PETROVICE – Zastupitelé v Petrovicích u Sedlčan už více jak rok řeší problém s rekonstrukcí kašny na náměstí. Zatím se jim to ale  moc nedaří. A tak jediné, na čem se za rok shodli je pouze to, že je nutné kašnu opravit a do centra obce v létě vrátit vodu. Od té doby se prakticky na každém zasedání místních zastupitelů řešila její konečná podoba. Tedy zda zachovat ve větší či menší míře původní vzhled, nebo zda udělat kašnu úplně jinak, nově.

Výsledek nepřineslo ani lednové jednání zastupitelů s občany, na které obec dokonce zajistila dovoz a odvoz obyvatel ze vzdálenějších osad. Podle únorových informací z petrovické radnice se zastupitelé nyní rozhodli, že bude na toto téma vypsána veřejná anketa. Aby měla tato anketa vypovídací hodnotu, je nutná účast alespoň dvou stovek hlasujících. Hlasovat v tajné volbě mohou občané obce Petrovice s trvalým pobytem a věkem nad 18 let, tedy oprávnění voliči.

“Ve vestibulu obecního úřadu jsou vystaveny tři návrhy vzhledu kašny. Pod číslem 1 je návrh pražského architektonického ateliéru OTA, číslo 2 má návrh Ing. arch. Jana Veselého a číslo 3 návrh autorů Kuneše a Štěpánka. V podatelně je umístěna zapečetěná hlasovací urna a je možné zde vyzvednout hlasovací lístek a provést výběr. Každý má jeden hlas,” uvádějí únorové informace z petrovické radnice a dodávají: “hlasovat je možné do pondělí 16. března 2020 do 17 hodiny.”

Zdroj: Informace OÚ Petrovice