Nový sníh navodil zimní atmosféru, znát to bylo v areálu Monínec i v Kvasejovicích

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLEC-PRČICE – V průběhu noci na sobotu a přes den v sobotu napadlo na Sedlčansku na některých místech až 10 cm přírodního sněhu. Když k tomu přičteme dalších pár desítek centimetrů technického sněhu, který při nočních mrazech vyrobila sněžná děla, tak v toho vyjde, že v lyžařských areálech na České Sibiři zavládla v neděli 22. ledna spokojenost.

areál Monínec (horní část) – foto: webkamera

Projevilo se to zvýšenou návštěvností jak v největším lyžařském areálu ve středních Čechách na Monínci, tak i ve skromnějším areálu v nedalekých Kvasejovicích. Zimní atmosféra, kdy sníh neležel jen na sjezdovkách, přiměla stovky návštěvníků vyrazit s lyžemi a snowboardy do obou lyžařských středisek. Monínec v neděli dopoledne hlásil cca půl metr sněhu a solidní návštěvnost téměř 400 lyžařů.

areál Kvasejovice – foto: webkamera

Podobně, i když asi s poloviční návštěvností než na Monínci, to vypadalo i v lyžařském areálu na opačné straně Javorové skály. Tady se u jediného vleku ve stejnou dobu tvořily fronty. „Svah upraven rolbou, lyžujeme na celé délce turistické sjezdovky, s tím, že samotný vrcholek je bez úprav na přírodním sněhu,“ hlásil majitel areálu. Sněhu je v Kvasejovicích kolem 30 cm.

Ilustrační foto: Václav Peterka